Dotykové sklo
- Apple
- DOOGEE
- HTC
- Sony
- Samsung
- Blackview
- Nokia - Microsoft
- Lenovo
- Huawei
- ZTE
- Asus
- Alcatel
- LG
- CAT
- Xiaomi
- Blackberry
- ACER
- Prestigio
- One Plus
- Meizu
- UMI
- Motorola
- WIKO
- Ulefone
- Cubot
- Coolpad
- myPhone Hammer
- Realme
Najpredávanejšie
Dotykové sklá si v našom internetovom obchode môžete kúpiť za najnižšie ceny v pomere kvalita cena na Slovensku. Dotykové sklo Vám doručíme do 24 hodín. Sme špecialisti na výmenu dotykových skiel na všetkých typoch mobilných telefónov. Naše 15 ročné skúsenosti od samého začiatku tlačítkových telefónov sú zárukou, že nás nič neprekvapí a spoľahlivo opravíme každý opraviteľný mobilný telefón.
Prečítajte si ako fungujú dotykové sklá (touchscreen, digitizer) na mobilných telefónoch:
Mobilné telefóny môžu používať dva typy dotykových skiel. V bežných mobilných telefónoch sa používa klávesnicový typ zariadenia, ktorý sa montuje oddelene od obrazovky mobilného telefónu. Zatiaľ čo v dotykových displejoch mobilných telefónov, dotykový displej je displej mobilného telefónu, ktorý tiež pôsobí ako vstupné zariadenie. Dotykové obrazovky sú citlivé na tlak; Užívateľ komunikuje s mobilnými aplikáciami dotykom obrázkov alebo slov na obrazovke. Väčšina klávesníc mobilných telefónov je základná v tom, že používajú hmatový povrch, na ktorý ste zvyknutí, a pod ním je základný gumový kolík (čierna bodka), ktorý sa pohybuje do určitej hĺbky, až kým nenarazí na odpor vo forme skutočného povrchu klávesnice, ktorý sa niekedy nazýva bublinková doska. To je v podstate polkruh z hliníka v tvare kupoly a poskytuje tento pružiaci účinok kľúča a spätnej väzby na prst, keď stlačíte nadol a tlačidlo znovu získa svoj tvar v pokoji a normálnu polohu.
Technológie dotykovej obrazovky používané v mobilných telefónoch zahŕňajú odporové, kapacitné a povrchovo založené systémy. Odporový systém pozostáva z normálneho skleneného panelu, ktorý je pokrytý vodivými a odporovými kovovými vrstvami. Tieto dve vrstvy sú od seba oddelené dištančnými vložkami a vrchná vrstva celej vrstvy je umiestnená na vrstve odolnej proti poškriabaniu. Elektrický prúd prechádza cez dve vrstvy, keď je monitor funkčný. Keď sa užívateľ dotkne obrazovky, dve vrstvy sa dotknú presne na tomto mieste. Zaznamená sa zmena elektrického poľa a procesor vypočíta súradnice bodu dotyku. Akonáhle sú známe súradnice, špeciálny ovládač prekladá dotyk do niečoho, čo operačný systém dokáže pochopiť, rovnako ako ovládač počítačovej myši prekladá pohyby myši do kliknutia alebo ťahania. Zmena elektrického prúdu je registrovaná ako dotyková udalosť a je odoslaná do regulátora na spracovanie.
V kapacitnom systéme je na sklenenom paneli monitora umiestnená vrstva elektricky vodivého materiálu (najčastejšie indium-cín-oxidu), ktorý uchováva elektrický náboj. Keď sa užívateľ dotkne dotykového skla prstom, časť náboja sa prenesie na používateľa, takže náboj na kapacitnej vrstve sa zníži. Toto zníženie sa meria v obvodoch umiestnených v každom rohu dotykového skla.
Odporové panely s dotykovou obrazovkou sú vo všeobecnosti cenovo dostupnejšie, ale ponúkajú iba 75% -nú čistotu a vrstva môže byť poškodená ostrými predmetmi. Jednou z výhod kapacitného systému nad odporovým systémom je, že prenáša takmer 92% svetla vyžarovaného z monitora, zatiaľ čo odporový systém vysiela iba približne 75% svetla. To dáva kapacitnému systému oveľa jasnejší obraz ako odporový systém. Aj kapacitný systém má veľmi dlhú životnosť (približne 225 miliónov kliknutí).